Historie oddílu Albion

Kde se vzal, tu se vzal...

Původní skautský chlapecký oddíl se na začátku roku 1991/1992 rozdělil na dva: 51. oddíl, později Albion, a 52. oddíl, později Antares. Oba oddíly fungovaly paralelně vedle sebe a pro stejnou věkovou skupinu chlapců (11 až 14 let). Až v roce 2011/2012 se oddíl Albion přetransformoval do své nynější podoby, do podoby smíšeného roverského oddílu.

Název Albion: Při přemýšlení nad názvem našeho oddílu v 90. letech padala různá jména, např. Tarantule. Po dlouhém tápání se nakonec chytl název Albion. Inspirací byla počítačová hra, o které četl František Němec – Fery v časopise Excalibur. Samotné pojmenování Albion má původ z latiny ze slova „Albus“ – to znamená bílý. Ve volném překladu to znamená Bílá země a ve středověku se tak říkalo ostrovnímu království Anglie.

Meč jako symbol našeho oddílu: V roce 1998 byl oddíl Albion na výpravě v Praze, na které se podařilo ušetřit nějaké peníze. František Němec – Fery a Jan Straka – Jean nikdy neměli problém činit velké věci, a když na Staroměstském náměstí během probíhajícího trhu uviděli krásný meč u jednoho zbrojíře, bylo jasno. Co ovšem museli udělat, bylo zlomit odpor ostatních spořivých členů oddílové rady. To se jim nakonec podařilo, za což jim dodnes můžeme jen děkovat, protože od meče nebylo daleko k rytířské tématice. A tak se toho dne začala psát nová historie oddílu Albion.


Zpracovali:

Václav Hájek – Kwašák

Filip Ondráček – Bobo


Ať jsi ona nebo on, v srdci navždy Albion!